Analiza finansowa w 10 minut analiza finansowa waluty regulaminy instrukcje wskaźniki
Ostatnia aktualizacja: 2024-11-22
Średnie kursy walut
1USD3,9803 zł
1EUR4,3190 zł
1CHF4,5332 zł

Dane z dnia: 29-02-2024
» więcej

Kursy walut na e-mail
Codzienne średnie kursy walut na Twój e-mail.
Twój adres e-mail:

Czy wiesz że ?
Karta kredytowaPrzy zamówieniach ON-LINE opłacanych kartą otrzymasz zamówiony produkt natychmiastowo.

Produkty wysyłane są automatycznie po poprawnej autoryzacji płatności.

Usługa dostępna 24h przez 7 dni w tygodniu.
Newsletter
Zapisz sie na bezpłatny newsletter o nowościach w naszym serwisie.
Twój e-mail:

Analiza finansowa w 10 minut

Analiza finansowa spółki w 10 minut, dzięki Analizie kilkanaście razy szybciej wykonasz analizę finansową. Analiza finansowa w excelu. Opracowanie zawiera: Arkusz kalkulacyjny (excel) - wyliczający 134 wskaźniki. Dokument (Word) zawierający wzory, opisy oraz interpretację 134 wskaźników. Jeszcze nigdy analiza ekonomiczna nie była tak prosta. Analiza finansowa w 10 minut to produkt elektroniczny do natychmiastowego zastosowania. Wysyłany na e-mail tuż po odnotowaniu wpłaty. Analiza finansowa w 10 minut

Kilka słów o Analizie Finansowej

Analiza finansowa – jest jednym z elementów analizy fundamentalnej spółki. Pozwala na szybki pomiar wyników i ocenę sytuacji finansowej badanego podmiotu gospodarczego.

Analiza finansowa w sposób szczegółowy przedstawia zdolność podmiotu gospodarczego do regulowania jego zobowiązań finansowych w okresie nie dłuższym niż jeden rok.

Podstawą do stworzenia analizy finansowej są dane zawarte w sprawozdaniu finansowym czyli bilansie i rachunku wyników.

W celu uzyskania rzetelnie przeprowadzonej analizy podmiot gospodarczy musi spełniać dwa podstawowe warunki:
  • Stosować te same zasady sporządzania bilansu w analizowanych okresach
  • Przeprowadzić analizę płynności w oparciu o starannie dobrane pozycje aktywów i pasywów

Co daje Analiza Finansowa

Kierownictwo, które śledzi zmiany wskaźników płynności szybko zwróci uwagę na ewentualne zagrożenia w dalszym działaniu firmy co pozwoli na podjęcie pewnych decyzji mających na celu poprawy niekorzystnego stanu.

Z drugiej strony – w przypadku gdy wskaźnik informuje o dobrej płynności – pozwoli na podjęcie decyzji mającej na celu utrzymanie takiego stanu, ewentualnie na podjęcie decyzji w celu polepszenia np. kapitału własnego firmy.

Arkusz nie generuje automatycznie części opisowo-interpretacyjnej wyliczonych wskaźników. Wskaźniki są opisane w osobnym dokumencie. Automatyczna interpretacja wskaźników jest niemożliwa ponieważ zalecane wartości wskaźników zależą od branży.

Np. wskaźnik rotacji towarów w dniach dla hurtowni wynoszący 30 dni będzie wskaźnikiem bardzo dobrym, natomiast rotacja na poziomie 700 dni będzie tragiczna, grożąca bankructwem, ale wskaźnik rotacji 700 dni dla Stoczni budującej statki będzie bardzo dobrym wskazaniem (statek buduje się około 2 lat).

Analiza porównawcza - jeżeli nie posiadasz danych finansowych firmy - możesz skorzystać z naszej gotowej analizy porównawczej. Analiza porównawcza przedstawia zmianę w aktywach pasywach i rachunku wyników w ujęciu wartościowym oraz procentowym, natomiast analiza porównawcza nie zawiera wyliczeń wskaźników ekonomiczno-finansowych.

Dlaczego warto korzystać z Analizy finansowej w 10 minut ?

  • Płacisz tylko raz - korzystasz cały czas - brzmi banalnie ale w przypadku arkusza Analizy Finansowej w 10 minut płacisz tylko za zamówienie. Nie ma późniejszych kosztów aktualizacji – ponieważ aktualizacje nie są konieczne – przecież wzorów nikt już nie zmieni – a w przypadku programów aktualizacje eliminują bariery stworzone przez programistów (umieszczanie nowych funkcji programów, których nie przewidział twórca). W przypadku programów do analizy finansowej konieczne jest coroczne przedłużanie licencji - co generuje kolejne koszty.
  • Masz przewagę - osoby, które korzystają z programów do analiz finansowych są ograniczone przez programistów (bez ich pomocy nie uda Ci się zmodyfikować programu do analizy finansowej). Kupując program do analizy finansowej możesz zainstalować tylko na jednym komputerze lub dokupić kolejną licencję. Natomiast Analizę Finansową w 10 minut możesz używać na dowolnej liczbie komputerów w obrębie przedsiębiorstwa.
  • Łatwa prezentacja – zawsze możesz mieć analizę finansową swojej firmy przy sobie. Arkusz kalkulacyjny nie zajmuje dużo miejsca – zmieści się na Pamięci USB (Pendrive) – możesz zabrać go ze sobą w dowolne miejsce w celu przedstawienia analizy. Jeżeli chcesz przedstawić swojemu przełożonemu analizę – nie musisz biec do niego z laptopem aby mu ją pokazać – wystarczy ją wysłać e-mailem
  • Prosta obsługa - każda osoba, która kiedykolwiek miała styczność z arkuszem kalkulacyjnym, bez problemu będzie się umiała posługiwać Analizą Finansową w 10 minut
  • Brak barier systemowych – nie musisz sprawdzać wymagań sprzętowych – do obsługi Analizy Finansowej w 10 minut wystarczy dowolny komputer klasy PC z obsługą arkuszy kalkulacyjnych (np. OpenOffice, Microsoft Office – Excel
  • Błyskawiczne zastosowanie - otrzymujesz arkusz kalkulacyjny do którego wprowadzisz dane z bilansu i rachunku wyników oraz niektóre dodatkowe wartości. Arkusz zawiera wzory, więc sam wyliczy wartości wskaźników!
  • Elastyczność - opis 134 wskaźników oraz arkusz kalkulacyjny jest w 100% edytowalny – możesz wybrać tylko te wskaźniki, które Cię w danej chwili interesują
  • Wykresy – celowo nie umieściliśmy wykresów w Analizie. Nie chcemy sugerować żadnych danych do prezentacji w formie wykresów, jak i ich typów (kolumnowy, kołowy, słupkowy, liniowy, pierścieniowy, giełdowy, etc.). W zależności od branży przedsiębiorstwa, rodzaju działalności do prezentacji będą istotne inne wskaźniki. W Analizie Finansowej możesz samodzielnie utworzyć wykresy dla dowolnych wartości. Każdy arkusz kalkulacyjny ma gotowe narzędzia do tworzenia wykresów – wystarczy zaznaczyć komórki z wartościami, które chcemy umieścić na wykresie, określić jego typ i wykres gotowy
  • Oszczędzasz czas - kupujesz gotowe rozwiązanie, do natychmiastowego zastosowania
  • Zyskujesz wiedzę, która pomoże Ci podjąć odpowiednie kroki we właściwym czasie. Dzięki arkuszowi możesz co miesiąc analizować sytuacje Twojej firmy
  • Na bieżąco analizując swoją sytuację finansową, będziesz o krok przed konkurencją
  • Otrzymujesz narzędzie gotowe do pracy , nie musisz tracić czasu na zaznajomienie się z obsługą programu
  • Unikalny produkt, nie dostępny w innych źródłach sprzedaży
  • Natychmiastowa realizacja: Wypełniasz zamówienie, dokonujesz wpłaty(np. kartą kredytową), za kilka minut na Twój adres e-mail otrzymujesz AUTOMATYCZNIE opracowanie. Nie ważne o jakiej porze dnia lub nocy
  • Ponadto pocztą wyślemy Fakturę VAT.

  • Analiza porównawcza - jeżeli nie posiadasz danych finansowych firmy - możesz skorzystać z naszej gotowej analizy porównawczej. Analiza porównawcza przedstawia zmianę w aktywach pasywach i rachunku wyników w ujęciu wartościowym oraz procentowym, natomiast analiza porównawcza nie zawiera wyliczeń wskaźników ekonomiczno-finansowych.

Co zawiera „Analiza Finansowa w 10 minut” ?

„Analiza finansowa w 10 minut” składa się z 2 plików:

1. Arkusz kalkulacyjny - plik Excel
2. Dokument tekstowy - plik Word

W arkuszu kalkulacyjnym znajdziemy gotowe formuły wyliczające 134 wskaźniki ekonomiczno – finansowe. Należy podać dane ze sprawozdania finansowego – w części niebieskiej - (bilans oraz rachunek)i niektóre dane dodatkowe, np. ilość zatrudnionych osób, ilość dni w analizowanym okresie (miesiąc - 30 dni, kwartał - 90 dni, ect.) a wskaźniki automatycznie zostaną wyliczone przez arkusz. Efekty widoczne będą w części zielonej. Dodatkowo przy nazwie każdego wskaźnika znajduje się jego opis tj. informacja o czym informuje ten wskaźnik, z jakich danych jest wyliczany, oczekiwany zakres, etc.

W dokumencie tekstowym znajduje się spis wszystkich 134 wskaźników ekonomiczno – finansowych, wzory z jakich są wyliczane, opisy oraz oczekiwane wartości.

Wskaźniki które obliczysz za pomocą analizy finansowej w 10 minut

wskaźnikowa

Wskaźniki płynności

  1. Płynność bieżąca
  2. Płynność szybka
  3. Płynność gotówki
  4. Nadwyżka finansowa do zobowiązań krótkoterminowych
  5. Nadwyżka finansowa do sprzedaży
  6. Nadwyżka finansowa do zysku netto
  7. Należności terminowe do zobowiązań terminowych
  8. Nadwyżka finansowa operacyjna do odsetek
  9. Nadwyżka finansowa operacyjna do kosztów finansowych
  10. Nadwyżka finansowa operacyjna do kosztów finansowych i zobowiązań krótkoterminowych
  11. Udział majątku obrotowego netto w aktywach
Wskaźniki rotacji majątku
  1. Rotacja aktywów
  2. Rotacja majątku trwałego
  3. Rotacja majątku obrotowego
  4. Rotacja gotówki
  5. Rotacja należności
  6. Rotacja zapasów
  7. Rotacja towarów

Wskaźniki rotacji majątku w dniach
  1. Rotacja majątku obrotowego w dniach
  2. Gotówka do sprzedaży w dniach
  3. Należności do sprzedaży w dniach
  4. Należności przeterminowane do sprzedaży w dniach
  5. Zapasy do sprzedaży w dniach
  6. Zapasy materiałów do sprzedaży w dniach
  7. Produkcja nie zakończona do sprzedaży w dniach
  8. Produkty gotowe do sprzedaży w dniach
  9. Towary do sprzedaży w dniach
  10. Zapasy materiałów do zużycia materiałów w dniach
Wskaźniki rotacji kapitału
  1. Rotacja kapitału własnego
  2. Rotacja kapitału stałego
  3. Rotacja zobowiązań krótkoterminowych
  4. Rotacja kredytów i pożyczek krótkoterminowych
  5. Rotacja zobowiązań z tytułu dostaw i usług
  6. Rotacja zysku netto

Wskaźniki rotacji kapitału w dniach
  1. Rotacja zobowiązań krótkoterminowych w dniach
  2. Rotacja kredytów i pożyczek krótkoterminowych w dniach
  3. Rotacja zobowiązań z tytułu dostaw i usług w dniach
  4. Rotacja zobowiązań z tytułu podatków w dniach
  5. Rotacja zobowiązania wobec ZUS w dniach
  6. Rotacja zobowiązań z tytułu wynagrodzeń w dniach
  7. Rotacja zobowiązań wekslowe w dniach
  8. Rotacja zobowiązań z tyt. funduszy specjalnych w dniach
  9. Rotacja zobowiązań z tytułu rezerw i rozliczenia międzyokresowe w dniach

Wskaźniki struktury kapitałowej
  1. Zobowiązania ogółem do pasywów ogółem
  2. Zobowiązania ogółem do kapitału własnego
  3. Zobowiązania ogółem do kapitału stałego
  4. Zobowiązania długoterminowe do pasywów ogółem
  5. Zobowiązania długoterminowe do kapitału własnego
  6. Zobowiązania długoterminowe do kapitału stałego
  7. Zobowiązania krótkoterminowe do pasywów ogółem
  8. Zobowiązania krótkoterminowe do kapitału własnego
  9. Zobowiązania krótkoterminowe do kapitału stałego
  10. Kapitał obrotowy netto do pasywów ogółem
  11. Kapitał obrotowy netto do kapitału własnego
  12. Kapitał obrotowy netto do kapitału stałego
  13. Udział pożyczek i krótkoterminowych kredytów bankowych w zob. krótkoterminowych
  14. Udział zob. z tytułu dostaw i usług w zob. krótkoterminowe
  15. Udział zob. wobec budżetów w zob. krótkoterminowych

Wskaźniki struktury majątkowej
  1. Majątek trwały do aktywów ogółem
  2. Rzeczowe składniki majątku trwałego do aktywów ogółem
  3. Wartości niematerialne i prawne do aktywów ogółem
  4. Finansowe składniki majątku trwałego do aktywów ogółem
  5. Majątek obrotowy do aktywów ogółem
  6. Zapasy do aktywów ogółem
  7. Zapasy materiałów do aktywów ogółem
  8. Produkcja nie zakończona do aktywów ogółem
  9. Zapasy produktów gotowych do aktywów ogółem
  10. Zapasy towarów do aktywów ogółem
  11. Należności do aktywów ogółem
  12. Środki pieniężne i pap. wart do aktywów ogółem
  13. Udział rzeczowych składników majątku trwałego w majątku trwałym
  14. Udział wartości niematerialnych i prawnych w majątku trwałym
  15. Udział finansowych składników majątku trwałego w majątku trwałym
  16. Udział zapasów w majątku obrotowym
  17. Udział zapasów materiałów w majątku obrotowym
  18. Udział produkcji nie zakończonej w majątku obrotowym
  19. Udział zapasów produktów gotowych w majątku obrotowym
  20. Udział zapasów towarów w majątku obrotowym
  21. Udział należności w majątku obrotowym
  22. Udział środków pieniężnych i krótkoterminowych term pap. wart. w majątku obrotowym

Wskaźnik struktury kapitałowo-majątkowej
  1. Kapitał własny do aktywów ogółem
  2. Kapitał własny do majątku trwałego
  3. Kapitał stały do aktywów ogółem
  4. Kapitał stały do majątku trwałego
  5. Kapitał obrotowy netto do aktywów

Wskaźnik efektywności pracy i wartości dodanej
  1. Udział wartości dodanej w sprzedaży
  2. Wydajność pracy
  3. Techniczne uzbrojenie pracy
  4. Średnia płaca
  5. Sprzedaż na zatrudnionego
  6. Udział płac w kosztach ogółem
  7. Udział zysku netto w wartości dodanej
  8. Udział amortyzacji w wartości dodanej
  9. Udział podatku dochodowego w wartości dodanej
  10. Udział płac w wartości dodanej
  11. Udział usług obcych w wartości dodanej
  12. Udział kosztów finansowych w wartości dodanej

Wskaźniki rentowności
  1. Zysk netto do sprzedaży
  2. Zysk netto do aktywów ogółem
  3. Zysk netto do kapitału własnego
  4. Zysk operacyjny do sprzedaży
  5. Zysk operacyjny do aktywów ogółem
  6. Zysk operacyjny do kapitału własnego
  7. Zysk brutto do sprzedaży
  8. Zysk brutto do aktywów ogółem
  9. Zysk brutto do kapitału własnego

Wskaźniki rozwoju
  1. Nadwyżka finansowa do majątku trwałego
  2. Nakłady inwestycyjne do nadwyżki finansowej
  3. Nakłady inwestycyjne do amortyzacji
  4. Nakłady inwestycyjne do aktywów ogółem
  5. Nakłady inwestycyjne do majątku trwałego
  6. Wzrost wydajności pracy do wzrostu płac

Struktura przychodów
  1. Udział przychodów ze sprzedaży w przychodach
  2. Udział pozostałych przychodów operacyjnych w przychodach
  3. Udział przychodów finansowych w przychodach
  4. Zyski nadzwyczajne do przychodów
  5. Udział przychodów ze sprzedaży produktów
  6. Udział przychodów ze sprzedaży towarów i materiałów
  7. Udział eksportu w sprzedaży
Struktura kosztów
  1. Udział kosztów finansowych w kosztach
  2. Straty nadzwyczajne do kosztów
  3. Udział kosztów działalności operacyjnej w kosztach
  4. Udział pozostałych kosztów operacyjnych w kosztach
  5. Udział wartości sprzedanych towarów w kosztach oper.
  6. Udział kosztów wytworzenia produktów w kosztach oper.
  7. Udział kosztów sprzedaży w koszt. operacyjnych
  8. Udział kosztów ogólnego zarządu w koszt. oper.

Dźwignia finansowa
  1. Dźwignia finansowa DF
Pozostałe wskaźniki

  1. Zysk netto do liczby akcji
  2. Cena rynkowa akcji do zysku netto z akcji P/E
  3. Cena rynkowa akcji do dywidendy z akcji
  4. Dywidenda z akcji do ceny rynkowej akcji
  5. Dywidenda z akcji do zysku netto z akcji
  6. Cena rynkowa akcji do wartości księgowej akcji

TAK! Zamawiam: Analizę finansową w 10 minut, w cenie: 1808.1 zł z VAT


przez INTERNET
  1. Wypełnij krótki formularz
  2. Na e-mail otrzymasz fakturę proforma
Możliwe formy płatności:
- przelew - przedpłata,
- karta - natychmiastowa wysyłka

przez FAX
  1. Pobierz druk zamówienia
  2. Wydrukuj, wypełnij
  3. Odeślij pod numer
    faxu 17 283 24 24
Możliwe formy płatności:
- przelew - przedpłata

przez TELEFON
Zadzwoń pod numer:
801 022 300
w godzinach 9-16
Możliwe formy płatności:
- przelew - przedpłata


Słowa kluczowe dla produktu: wskaźnikowa, wskaźniki finansowe, wskaźniki ekonomiczne, wskaźniki do analizy, wskaźniki, wskaźnik, wskazniki, wskaznik, sprawozdanie finansowe, Rotacja aktywów, rachunek zysków i strat, planowanie finansów, planowanie, kapitał stały, finanse, dźwignia finansowa, biznes plan, bilans, analizy, analiza.pl, analiza wskaźnikowa, analiza techniczna, analiza sprawozdania finansowego, analiza pionowa, analiza pozioma, analiza finansowa przykład, analiza finansowa przedsiębiorstwa, analiza bilansu, analiza ekonomiczno-finansowa, analiza finansowa firmy, analiza ekonomiczna, analiza, analiz finansowych,